BOHOSLUŽBY KAŽDOU NEDĚLI OD 17:00 | ZÁMECKÉ NÁMĚSTÍ 2/8, BRUNTÁL

Milí rodiče, milé děti,

dnes  bude zvláštní den. K večeru, den před svátkem sv. Mikuláše, který připadá na den 6. prosince se v ulicích měst a vesnic objeví postavičky Mikuláše, anděla a čerta. Někteří spatřují tento den jako první dotyk krásných svátků vánočních.

Mikuláš nosí plný koš dárků. Dárek ukazuje na lásku, kterou mám k druhému člověku, maminka i tatínek ke svým dětem. Dětem dárečkem rodiče říkají, máme vás moc rádi. Není divu, že dárek je projevem lásky, vždyť jde o oběť. Abych mohl dárek dát, musím se sám něčeho vzdát.  Anděl doprovází Mikuláše, zvoní zvonečkem jako by říkal dětem: „Pozor děti, přichází ten, který rozdává lásku.“   Ten třetí je nositelem zla, tam není láska, tam je zlo. Někdy se tváří přívětivě, to proto, aby nás všechny oklamal. Zlo nás chce vždy dostat tam, kam nechceme, do pekla. Peklo je místo, kde není láska ani její kousíček. Můžeme si ho udělat i doma, když se přestaneme mít rádi.  Jde z něho strach a není divu, vždy tam, kde je zlo, tam je i strach. Platí to i naopak, zlo poznáme podle strachu, který z něho vychází. Láska však zlo vždy přemáhá, pohádky jsou toho dokladem. A nejen ony, na legu jste měli možnost vzít si zadarmo Bibli, která byla napsaná pro děti. Z ní se učíme, jak žít v lásce k druhým. Bibli je třeba rozumět a my jsme ochotni vám pomoci jí porozumět, vždy v sobotu v 14:30 tam kde jste stavěli lego město.

       Víte že sv. Mikuláš skutečně žil?   

Mikuláš se narodil ve městě Patara v římské provincii Asii do křesťanské řecké rodiny. Běžně se počítá, že se tak stalo mezi lety 280/286. Byl původně povoláním rybář či námořník Byl velmi zbožný a po smrti otce prý rozdal dědictví chudým.

Close Menu